Samyentra Dot Com

गृहपृष्ठ » पुर्वी नेपालजनयुद्धको स्मरण गर्दै घरदैलो अभियानमा ब्यस्त छन् सुशिल

जनयुद्धको स्मरण गर्दै घरदैलो अभियानमा ब्यस्त छन् सुशिल

November 10, 2017१२६ पटक

सरोज बस्नेत, उर्लाबारी/ गणेश उप्रेती ‘सुशील’ नेकपा माओबादी केन्द्र मोरङका एक जुझारु, गतिशिल युवा नेता हुन् । ०५३ सालदेखि क्रान्तिकारी बिद्यार्थी हुँदै वामपन्थी राजनीतिमा हाम फालेका उप्रेती ०५६ सालमा जेल परेका थिए । इलाम, विराटनगर, राजविराजको जेलमा दुई बर्ष यातना भोगेका उनी पार्टीमा सुशिल नामले चिनिन्छन् ।

विभिन्न समयमा गरी दुई पटक मोरङको माओबादी आन्दोलनको नेतृत्व सम्हालिसकेका उनी हाल पार्टीको पोलिटब्यूरो सदस्यको जिम्मेवारीमा छन् । पार्टीभित्रका कार्यकर्ताहरुलाई गम्भिर प्रशिक्षण दिन सक्ने उप्रेती विपक्षीलाई गतिलो प्रहार गरी भाषण गर्नेमा चर्चित छन् । पार्टीभित्र बौद्धिक एबं बैचारिक नेताका रुपमा स्थापित उनी रतुवामाई–५ का स्थायी बासिन्दा हुन् । पार्टी काम जस्तै उनी लेखनमा पनि उत्तिकै दख्खल राख्छन् ।

जनविद्रोह दैनिक पत्रिकाको सम्पादकसमेत भइसकेका उप्रेतीले आफ्नै एउटा कथा संग्रह प्रकाशित गरेका छन् । उनको अर्काे कविता संग्रह प्रकाशनको तयारीमा छ । उनी साहित्यमा शशीकिरणको नामले परिचित रहेका छन् । उनै बहुप्रतिभाका धनी नेता उप्रेती यतिबेला मोरङ क्षेत्र नं. २ (क) बाट प्रदेश सभा सदस्य उम्मेद्वार बनेका छन् । (क) अन्तरगत पर्ने रतुवामाई नगरपालिका र सुनबर्षी नगरपालिका वडा नं. ६, ७, ८ र ९ मा एमाले र माओबादीका नेता तथा कार्यकर्ता भेटघाट कार्यक्रमलाई उनले प्राथमिकताका साथ अघि बढाएका छन् ।

वाम गठबन्धनबीच चुनाबी तालमेल पश्चात उत्साहित बनेका उनी चुनाव जित्नेमा ढुक्क देखिन्छन् । जनताले अब वामपन्थी गठबन्धनलाई दुई तिहाई मत दिएर पाँच बर्षसम्म स्थायी सरकार र समृद्ध शहर बनाउने अभियानमा सहयोग गर्ने उनको भनाई छ । भेटघाटको क्रममा एमाले र माओवादीका स्थानीय नेता तथा कार्यकर्ताहरुबाट सकारात्मक प्रतिकृया पाएका उनी यतिबेला जनताको घरदैलोमा पनि पुगिरहेका छन् । उनले आफूलाई गोलाकारभित्रको हसिया हँथौडासहित वामपन्थी गठबन्धनलाई अत्याधिक मत दिई विजयी गराउन जनसमूदायलाई अपिल गरिरहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्
Ad

पछिल्ला सामग्री

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized
अन्तरबार्ता
आर्थिक / कृषि, सहकारी
कला/संगीत
कृषि/सहकारी
खाडी मुलुक
खेलकुद
ग्यालरी
देश/राजनीति
न्युज
पुर्वी नेपाल
प्रबिधि
प्रवास
फिचर स्टोरी
बिचार
बिशेष
भिडियो
मनोरञ्जन
मुख्य खबर
मोडेल फेस
विदेश/रोचक
विविध
सम्पादकीय
साहित्य
Ad
Ad