Samyentra Dot Com

गृहपृष्ठ » पुर्वी नेपाल, मुख्य खबरहाकिम अनुपस्थित हुँदा नगरपालिकाको काम कारबाही डमाडोल

हाकिम अनुपस्थित हुँदा नगरपालिकाको काम कारबाही डमाडोल

September 7, 2017६३७ पटक

मोरङ ।  बिरामीको कारण देखाउदै लामो समयदेखि कार्यकारी प्रमुख अनुपस्थित भएका कारण मोरङ बेलबारीको कामकारबाही प्रभावित भएको छ ।
चुनावअघि सरुवा भएर आएका डम्बरु प्रसाद निरौला असार १४ को स्थानीय चुनावपछि एक दुई पटक मात्र कार्यालय आएका छन् । स्रोतका अनुसार पहिला झापामा सहयक सिडिओ भैसकेका निरौला र नव निर्वाचित जन प्रतिनिधिबिच स्थानीय चुनाव लगतै सामान्य विवाद समेत भएको थियो । निरौलाले आफू झापाको सिडिओ भइसकेको भन्दै मेयर ज्ञानेन्द्र सुवेदीको आदेश नमान्ने बताएपछि बिवाद भएको नगरपालिकाका एक कर्मचारीले बताए । नगरपालिकाको एकमात्र गाडी भएकोले कसले प्रयोग गर्ने भन्ने बिषयमा मेयर र कार्यकाररबिच अन्योल हुने गरेको छ । एकको अनुपस्थितिमा अर्कोले सोही गाडी प्रयोग गर्दै आएका छन् ।
गत साउन अन्तिम हप्ताको बर्षाका कारण जताततै बाढी पहिरो गएर ठूलो संकट निम्तेका बेला समेत निरौला उपचारको लागि भन्दै काठमाडौमै थिए । पायल्सको बिरामी भएको बताउने निरौला बाढी पहिरो गएको दुई तिन हप्तासम्म पनि कार्यालय नआएपछि जनप्रतिनिधिले दोकानबाट उदारोमा सामान ल्याइ बाढी पीडितलाई राहत दिएका थिए । हाकिमको अनुपस्थितिमा तलब,राहत लगायत सबै काम कारबाही प्रभावित भएपछि भदौको दोस्रो साता एक दुई दिन उपस्थित भएर निरौला फेरि हिडेका थिए । गत हप्तादेखि उनी फेरि हालसम्म अनुपस्थित नै छन् । कार्यालय प्रमुख अनुपस्थित भएका कारण नगरपालिकाका कर्मचारीले समेत साउनदेखिको तलब पाएका छैनन । कार्यालय स्रोतका अनुसार कार्यालय प्रमुख निरौलाले बिदाका दिन समेत कार्यालयको गाडी प्रयोग गर्ने गरेका छन् ।
त्यसो त बेलबारी आएको तीन महिना र जनप्रतिनिधिले पदभार ग्रहण गरेको दुइ महिना पुगिसकेको भएपनि हालसम्म जनप्रतिनिधि र कर्मचारीको एउटा पनि बैठक बसेको छैन । त्यतिमात्र होइन, कार्यालय प्रमुख लामो समय अनुपस्थित भएका कारण नगरपालिकाको नगर परिसद कहिले गर्ने भन्नेबारे छलफल समेत हुन सकेको छैन । नगरपालिकाबाट बितरण गरिने साउनयता अर्थात यस आर्थिक बर्षको सामाजिक सुरक्षा भत्ता समेत हालसम्म बितरण गरिएको छैन । मेयर सुवेदी समेत बिरामी भएको बताउँदै केही समययता अनुस्थित छन् । – अम्बिका भण्डारी

अम्बिका भण्डारीबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्
Ad

पछिल्ला सामग्री

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized
अन्तरबार्ता
आर्थिक / कृषि, सहकारी
कला/संगीत
कृषि/सहकारी
खाडी मुलुक
खेलकुद
ग्यालरी
देश
न्युज
पुर्वी नेपाल
प्रबिधि
प्रवास
फिचर स्टोरी
बिचार
बिशेष
भिडियो
मनोरञ्जन
मुख्य खबर
मोडेल फेस
विदेश/रोचक
विविध
सम्पादकीय
साहित्य
Ad
Ad