Samyentra Dot Com

गृहपृष्ठ » अर्थ/बाणिज्य, मुख्य खबर, हाइलाइटडुवानपछि खुल्नै सकेन नेपालकै ठुलो धागो उद्योग

डुवानपछि खुल्नै सकेन नेपालकै ठुलो धागो उद्योग

August 21, 2017५६२ पटक

सुनसरी । नेपालकै सबैभन्दा ठूलो धागो उत्पादन गर्ने सुनसरीको रिलायन्स स्पेनिङ मिल्स बाढीको डुबानका कारण उपकरण विग्रिएपछि दुई हप्तापछि पनि सञ्चालनमा आउन सकेको छैन ।

साउन अन्तिम हप्ताको बर्षाले टेंग्राखोलाको बाढी इटहरी १० मा रहेको सो मिलमा पसेको थियो । उद्योगभित्र पसेको बाढीको पानीले त्यहा रहेका अत्याधुनिक उपकरण, धागो उत्पादन गर्ने कच्चा पदार्थ समेत डुबानमा पर्दा करोडौ रुपैयाको क्षति भएको उद्योगका जोइन्ट पे्रसिडेन्ट डिवी तिवारीले जानकारी दिनुभयो ।
डुबानबाट उद्ययोगमा रहेका करोडौ मुल्यका उपकरण समेत विग्रिएर थन्किएपछि काममा उद्योग संचालनमा आउन नसकेको तिवारीले बताउनु भयो । ३ हजार ५ सय मजदुर कार्यरत रहेको यस मिलमा काम रोकिएसंगै उनीहरुको रोजीरोटी समेत गुमेको छ ।

भारत तथा तेस्रो मुलुकबाट ल्याइएको करोडौको मूल्य पर्ने कच्चा पदार्थ समेत नष्ट भएका छन् । उद्योगभित्र ३ देखि ४ फिट सम्म पानी जमेको तिवारीले जानकारी दिनुभयो । यहा उत्पादित धागो नेपाल, भारत लगायत टर्की तथा युरोपियन देशहरुमा समेत निर्यात हुने गरेको थियो । उद्योग चल्न नसकेपछि अहिले उद्योगले दैनिक करोडौको नाक्सानी व्यहोर्नुपरेको छ भने सरकारको राजस्व समेत गुमेको छ । – हिमशिखर टीभीबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized
अर्थ/बाणिज्य
आलेख
कला/संगीत
कृषि/सहकारी
खाडी मुलुक
खेलकुद
प्रबिधि
प्रवास
फिचर स्टोरी
बिशेष
भिडियो
मनोरञ्जन
मुख्य खबर
मुलुक
विदेश/रोचक
विविध
समाचार
समाज
सम्पादकीय
सम्बाद
साहित्य
स्वास्थ्य
हाइलाइट
Ad
Ad
Ad