Samyentra Dot Com

गृहपृष्ठ » विदेश/रोचकपुरुषहरुको खडेरीले बिवाह नै नगरी बस्न बाध्य छन् महिला

पुरुषहरुको खडेरीले बिवाह नै नगरी बस्न बाध्य छन् महिला

January 28, 2017२४४१ पटक

झण्डै साढे ७ अर्बको हाराहारीमा जनसंख्या रहेको बिश्वमा महिला र पुरुषको संख्या लगभग बराबर नै छ । तर विश्वमा यस्तो मुलुक पनि छ, जहाँ  महिलाको अनुपातमा पुरुषको संख्या निकै कम भएकै कारण त्यहाँ कयौं महिलाले विवाह गर्न नै पाउदैनन् ।

हिंसाग्रस्त सिरियामा ७० प्रतिशत महिला अविवाहित छन् । हिंसाका कारण कयौं युवा मारिए भने कयौं विदेश पलायन भएका छन् । त्यस्तै धेरै युवा जेलमा छन् । युवाको एउटा हिस्सा सेनामा छ । परिणामस्वरुप सिरियामा अविवाहित र एकल महिलाको संख्यामा तीव्र बृद्धि भइरहेको छ ।

पछिल्लो एक अध्ययनले त्यहाँ ७० प्रतिशत महिला अविवाहित रहेको देखाएको छ । समाजमा रहेका केही युवामा पनि आर्थिक समस्या, असुरक्षाजस्ता कारणले विवाहका लागि प्रतिकुलता छ । अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुका अनुसारमा कयौं सिरियाली महिलाले आफूभन्दा निकै पाको उमेरका पुरुषको साथ स्वीकार्न थालेका छन् ।

पुरुष अभावका कारण वहुविवाहको प्रचलनसमेत बढ्न थालेको छ । २३ वर्षीया शिक्षिका याराका अनुसार उनकै हाराहारीमा प्रत्येक चार महिला बराबर एक पुरुष रहेका छन् । उनी भन्छिन्, ‘यस्तै हो भने अब चाँडै नै एक पुरुषका दुइ चार पत्नी हुनेछन् ।’ (एजेन्सीको सहयोगमा)

प्रतिकृया दिनुहोस्

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized
अर्थ/बाणिज्य
आलेख
कला/संगीत
कृषि/सहकारी
खाडी मुलुक
खेलकुद
प्रबिधि
प्रवास
फिचर स्टोरी
बिशेष
भिडियो
मनोरञ्जन
मुख्य खबर
मुलुक
मोडेल फेस
विदेश/रोचक
विविध
समाचार
समाज
सम्पादकीय
सम्बाद
साहित्य
स्वास्थ्य
हाइलाइट
Ad
Ad
Ad