Samyentra Dot Com

गृहपृष्ठ » फिचर स्टोरीगाउँदेखि विदेशसम्म ईलामको अकबरे

गाउँदेखि विदेशसम्म ईलामको अकबरे

August 28, 2016३२३ पटक

akabare-640x360

इलाम, १२  भदौ – पञ्चकन्याका मित्रकुमार राईलाई यतिबेला अकबरे खुर्सानी टिप्न भ्याइनभ्याइ छ । तातो मौसमका कारण दैनिकजसो अकबरे पाक्न थालेपछि राई दिनरात नभनी खुर्सानीबारीमै हुन्छन् । एक टिपाइमा ४० किलोसम्म खुर्सानी हुने उनले यस वर्ष अकबरेबाट राम्रो आम्दानी हुने अपेक्षा राखेका छन्।

अहिलेसम्म पाँच क्विन्टल खोर्सानी बिक्री गरिसकेका राईले भने, यो वर्ष अकासे वर्षा हटेजस्तै भएको छ । गर्मी धेरै भएकाले तातो हुँदा खोर्सानीलाई सहज मौसम भएको छ । उत्पादन राम्रो छ । यहाँको आठघरे कृषि सहकारी संस्थाका २५ सदस्यहरूले ५ सयदेखि ५ हजार बोटसम्म अकबरे रोपेर उत्पादन गर्न थालेको संस्थाका व्यवस्थापकसमेत रहेका राईले बताए । यहाँको अकबरेको मुख्य बजार झापाको चारआली र बिर्तामोड हो ।

गत वर्षदेखिनै यहाँका किसानले गड्यौंले मल उत्पादन गरेर त्यही मलको मात्र प्रयोगमा अर्गानिक अकबरे उत्पादन गर्दा त्यसको मूल्य राम्रो भएको राईको भनाइ छ । उनले भने, हामीले यो अकबरेलाई पूर्णअर्गानिक बनाएका छौं । यहाँ उत्पादन भएको अकबरेको विशेषता लामो समयसम्म ताजा रहनु, कीरा नपर्नु र स्वादिलो हुनु हो । यी कारणले गर्दा यहाँका किसानले उत्पादन गरेको अकबरेको माग बजारमा पनि अत्यधिक छ।

यता सोयाङका ४० किसानले अकबरेको व्यावसायिक खेती गरेका छन् । अरू तरकारीनै रोप्ने बारी मासेर अकबरे लगाएकी सोयाङ–९ की सीता चापागाईंले यस वर्ष उत्पादन र मूल्य राम्रो भएको बताइन् । उनले भनिन्, गत वर्षहरूमा अकबरे रोप्न जाँगरनै चल्दैन थियो । तर, गाउँका केही किसानले खेती गरेर राम्रो आम्दानी गरे । यो वर्ष ३ सय बोट खोर्सानी रोपेको राम्रैसँग फलेको राजधानी दैनिकमा खबर छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized
अर्थ/बाणिज्य
आलेख
कला/संगीत
कृषि/सहकारी
खाडी मुलुक
खेलकुद
प्रबिधि
प्रवास
फिचर स्टोरी
बिशेष
भिडियो
मनोरञ्जन
मुख्य खबर
मुलुक
मोडेल फेस
विदेश/रोचक
विविध
समाचार
समाज
सम्पादकीय
सम्बाद
साहित्य
स्वास्थ्य
हाइलाइट
Ad
Ad
Ad